Hizmet Kullanım Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- HİZMET SAĞLAYICI 
Ünvanı : Ventine Yazılım Bilişim Hizmetleri – Sevilay Özmen
Adresi: Çınar Mah. 843 sk. No:44/6 Bağcılar İstanbul
Telefon : 0212/436 83 60
Fax: 0212/436 83 60
E-mail : info@webtasarimmerkezi.com

1.2 –ALICI
Hizmet Sağlayıcının sevislerinden faydalanmaya başlayan ve/veya devam eden kişi veya kuruluşlar.
1.2.Taraflar bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

Adı/soyadı/Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

E-mail :

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ
2.1. Alıcı, Hizmet Sağlayıcının internet sitesinden, Hizmet Sağlayıcıya bağlı web sitelerinden veya başka yöntemlerle hizmet almak için yapacağı başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer.
2.2. Sözleşme hizmet almaya devam edildiği sürece geçerlidir. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE ÜCRETİ
İş bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın HİZMET SAĞLAYICI'ya ait http://www.webtasarimmerkezi.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı hizmet sağlayıcının sitesinde belirtildiği, belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, HİZMET SAĞLAYICI 'ya ait http://www.webtasarimmerkezi.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, alıcı hizmet sağlayıcıya web site kurulumu hakkında bilgiler sağladıktan 1-3 gün içinde kurulumu yapılarak, web siteyi yayına hazır hale getirir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden HİZMET SAĞLAYICI sorumlu tutulamaz.
4.4- HİZMET SAĞLAYICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının HİZMET SAĞLAYICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, HİZMET SAĞLAYICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Hizmet Sağlayıcı'nın sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Alıcı'ya aittir. Hizmet Sağlayıcı yükümlü değildir.
4.7- Hizmet Sağlayıcı, Alıcı'nın servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Alıcı'ya aittir.
4.8- Hizmet Sağlayıcı, Alıcı'nın her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Hizmet Sağlayıcı'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Alıcıların, kendi verilerini ayrıca yedeklemeleri tavsiye edilir.
4.9- Alıcı, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Hizmet Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Alıcıdır ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Alıcı kabul eder. Bu gibi durumlarda Hizmet Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
4.10- Alıcı verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Hizmet Sağlayıcı sorumlu tutulamaz, sorumluluk Alıcı'ya aittir. Hizmet Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.
4.11- İnternette tüm web sitelerin yıllık uzatım ücreti mevcuttur. Yıllık uzatım ücretlerinde sunucu yazılım varsa domain ücreti içindedir. Satın aldığınız paket türüne göre değişmektedir. Alıcı ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Ödeyeceği net ücret Hizmet sağlayıcıdan öğrenebilir. Bu ücret bulunulan yılın güncel sipariş tutarını geçemez. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Hizmet Sağlayıcı, Alıcı'nın hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.
4.12- Hizmet Sağlayıcının vermiş olduğu "Web Site yazılım Sistemi" kiralıktır. Kodları ve herhangi bir eklentisi satın alınamaz. (Domain hariç.)
4.13- ALICI kendine açılan e-mail hesapları üzerinden SPAM gönderimi yapamaz. Yapması durumunda Hizmet Sağlayıcı ihtarda bulunmaksızın söz konusu kiralama hizmetini durdurabilir.
4.14-  Web sitesi, Hizmet Sağlayıcının belirlediği sunucularda barındırılır ve Hizmet Sağlayıcı dışında FTP erişimine, kaynak kodlarına müdahaleye, veritabanına erişime ve müdahaleye açık değildir. YAZILIM kaynak kodları ve veritabanı Hizmet Sağlayıcının  kontrolü ve erişiminde olup her hakkı saklıdır.
4.15- Hizmet Sağlayıcının verdiği internet hizmetlerinin sürekliliği ve verimliliği kendi denetimi dışındaki kişi ve/veya kurumlara (Türk Telekom, Internet Servis Sağlayıcıları vb.),  bilgisayar donanımları veya yazılımları, telefon veya internet hatları gibi birçok dış etkene bağlıdır. Bu nedenle, Hizmet Sağlayıcı verdiği hizmetlerde müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, hatasız ve kesintisiz bir hizmet vereceğini garanti etmez. Hizmet Sağlayıcı sorumluluklarını yerine getirmeye özen gösteren bir kurumdur. Hizmet Sağlayıcı alıcıya sunulan hizmetin kalitesini ve sürekliliğini sağlamak için gerekli çabayı gösterecektir. Ancak Hizmet Sağlayıcı, hizmetin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasından kaynaklanan, verilerin kaybolması, zarara uğraması, gecikmesi, yerine ulaşmaması, bilgiye ulaşılamaması (ve hizmetin kesintiye uğramasından doğabilecek diğer her türlü durumlar) nedeniyle meydana gelebilecek arıza, hata ve duraksamalardan dolayı Alıcının maruz kalabileceği zarar, ziyan ve her ne suretle olursa olsun, sonuç olarak meydana gelebilecek bu tür zarar ve ziyandan sorumlu değildir. Bu sözleşme kapsamında sunulan hizmetlerden dolayı oluşacak zararlarda Hizmet Sağlayıcı'nın sorumluluğu en fazla sağlanan hizmetin bedeli kadar olabilir.
4.16- Alıcı, bu sözleşme kapsamındaki aldığı hizmetleri kontrol panelinden Hizmet Sağlayıcının hiçbir onayı olmadan devredebilir. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan Hizmet Sağlayıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4.17- Alıcı, Hizmet Sağlayıcı tarafından gönderilen, kullanıcı bilgilerinin ve şifrelerinin güvenliğinden sorumludur. Kullanıcı bilgilerinin kaybolması, sanal ortamda çalınması ve benzeri yöntemler ile başkalarının eline geçmesi sonucu oluşabilecek zararlardan Hizmet Sağlayıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4.18- Hizmet Sağlayıcı, verdiği hizmetlerde Alıcı ve site ziyaretçilerine ait bilgilerin gizliliğine riayet etmeyi taahhüt eder. Bu bilgileri izinsiz kullanamaz ve başkalarına satamaz, başkalarıyla paylaşmaz.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 10 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için örnek demonun birebir aynısı yüklenmemişse, eksik özellik olması veya çalışmayan bir modülün bulunması halinde koşulsuz 10 gün içinde hizmet sağlayıcının aldığı tutar alıcıya iade edilir.

MADDE 6- BİLDİRİMLER
Hizmet Sağlayıcı, Alıcıya yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir. Bildirilen adres bilgilerinin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı oluşacak zarar sebebiyle Hizmet Sağlayıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya HİZMET SAĞLAYICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.