İstanbul'un en iyi web tasarım firması


Online Alışverişte Mobil Ortam Önemli Mi

Eskiden telefonlar bir yeri aramak için kullanılırken, günümüzde cep telefonları ile artık ulaşmak istediğimiz kişileri aramakla kalmıyor, her an her yerde internette girmek için kullanıyoruz.
 
2013 yılında internet mobil ortama taşınacak ve insanlar bilgisayarlarından çok mobil telefonlarını kullanacaklar. Teknoloji  hayatımıza girdiğinden beri internette alışveriş yapmak yaşamımızın vazgeçilmez bir nimeti. Hızla artan akıllı telefon kullanıcıları mobil cihazlar üzerinden bağlantılarını kuruyor. Bu demek oluyor ki alışveriş için mobil siteleri tercih edenlerin sayısı bir hali fazla. 
 
Yapılan araştırmalara göre büyük reklam veren firmaların %79 ?unun mobile uyarlanmış bir internet siteleri yok. Kullanıcıların % 81?i fiyat araştırması yapmak için  mobil siteleri tercih ediyor. Dolasıyla internet siteleri mobil cihazlara uyumlu hale getirilmeli ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Bir araştırmaya göre kullanıcıların % 57 ?si mobil sitesi düzgün çalışmayan bir firmayı çevresine önermiyor ve kötü bir kullanıcı deneyimi yaşamak çok hızlı bir şekilde müşteri kaybettirebiliyor. Kullanıcılar siteye erişimde sorun yaşamadan hızlı ve kolay deneyimler yaşamayı daha çok tercih ediyorlar. Ya da mobil bilincini uygulayan işletmeler, satışlarını artırabiliyor.
 
Bu alanda Turkcell, yeni mobil site ile sadece bir kaç tık ile müşterilerin aradıkları bilgilere kolay ulaşmasını hedefleyerek, kullanıcı dostu bir arayüz  hazrladı ve 2 ay içerisinde mobil trafiği, web trafiğinin %15?ine ulaştı. Aynı süre içerisinde siteyi ziyaret eden akıllı cihaz kullanıcı sayısında %50?den fazla artış oldu. Turkcell, direkt mobil site üzerinden satın alma fonksiyonu sunan Tıkla Al özelliği ile kendisi için gelir getiren, önemli bir kanal oluşturdu. Eğer bir e ticaret siteniz var ve sitenizi mobil teknolojilerin yenilikleriyle uyumlu hale getiremezseniz ,içerikleriniz ve ürünleriniz satın alınmıyorsa bu içerikler(ürünler) neden var diye sormak isterim.Sonuçta internet sitelerine mobil cihazlardan ulaşılabilir olması da önemli..
 
Keyifli bir alışverişin tadı zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz mobil cihazlara uygun sitelerden geçiyor. Online alışverişte mobil çılgınlığı başladı ve firmaların bu alanda müthiş olmaları müşterilerle bağlantı kurmasına ve dönüşüm elde etmelerine bağlı.
 
Yazar :  Nimet Baş 
E-mail:  nimetbas85@hotmail.com